Cześć, nazywam się Bartek. Excela używałem w pracy właściwie podczas całej mojej kariery zawodowej. Jednak od 2020 roku moja aktywność zawodowa jest stricte związana z manipulacją i obróbką danych (wszelkiego rodzaju) dla jednej z największych grup zakupowych w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie prezentowane materiały na tej stronie są wynikiem mojej pracy. Jeśli przeglądasz angielskojęzyczne artykuły, blogi czy vlogi dotyczące MS Excel, niektóre materiały mogą okazać się znajome. Docelowo chciałbym, aby na tym blogu znalazły się opisy wszystkich użytecznych i w miarę aktualnych funkcji, lecz nacisk kładę głównie na pakiet Office365.

Jeśli masz problem ze zrozumieniem formuł w „odziedziczonym” skoroszycie, potrzebujesz wsparcia w stworzeniu formularza czy rozliczeniu sprzedaży – zapraszam na indywidualne konsultacje online.

Jeśli chcesz zlecić przygotowanie dowolnego rozwiązania opartego o Excela- również zapraszam do kontaktu. Najlepiej czuję się w raportowaniu sprzedaży (również z wielu nieoczywistych źródeł), obliczaniu przeróżnych metryk, procesach ETL czy planowaniu procesów produkcji w oparciu o Wykres Gantta. Jeśli w Twojej pracy lub firmie występują manualne procesy związane z obrabianiem danych które są cykliczne- w większości przypadków da się je zautomatyzować. Z przyjemnością podejmę się takiego zlecenia.

Jeśli szukasz darmowej pomocy, zapraszam Cię do mojej grupy na Facebooku. Skupia ona ponad 13 000 użytkowników, którzy zawsze chętnie pomogą. Pamiętaj, że opis Twojego problemu powinien być prosty i zrozumiały dla kogoś, kto z Tobą nie pracuje. Nie używaj skrótów myślowych oraz „oczywistych uproszczeń”. Przygotuj plik z reprezentatywnym przykładem oraz załącz go do posta.
Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/excelpomoc

Z Excelowym pozdrowieniem,

Bartłomiej Samel

O mnie

Cześć, jestem Bartek. 
Dzięki pracy zawodowej Excel stał się moją mocną stroną oraz pasją.
Ten blog jest da mnie platformą do dzielenia się moją wiedzą – wykorzystuję Excela w codziennej pracy tak, żeby ją sobie ułatwiać, a nie utrudniać.  Zapraszam do zapoznania się z moimi treściami!